הפקות

 

שיעורים פתוחים

בתום שלושת חודשי הלימוד הראשונים מתקיים שיעור  חגיגי  ומיוחד הפתוח למשפחה וחברים. מטרתו  של השיעור הפתוח לאפשר את מעורבותם של הקרובים בתהליך הלימודי והיצרתי שהילדים  עוברים במסגרת השיעורים, וכמו כן לאפשר לילדים התנסות במפגש מול קהל טרום ההפקות  המקצועיות של ביה"ס.

מופע סיום

לקראת סוף השנה עובדת כל קבוצה על הפקה  אישית ומקצועית שתועלה באולם התיאטרון של ביה"ס. ביה"ס שם דגש על חלוקת  תפקידים שוויונית ומתן ביטוי מקסימלי לכל אחד ואחד מן התלמידים. ההפקות המועלות  זוכות לבמה מקצועית ורצינית הכוללת תאורה, תפאורה, הפקה מוסיקלית וכל הנדרש לפי  צרכי ההפקה.

הפקות ביה"ס

מידי שנה מעלה ביה"ס הפקה רבת משתתפים המשלבת  בין הקבוצות המובילות של ביה"ס כמו קבוצות המחול, השירה,התיאטרון והקרקס.  החזרות על הפרוייקט מתקיימות במסגרת שיעורי המערכת של הקבוצות השונות ובנוסף  נקבעות חזרות משותפות למגוון הקבוצות הלוקחות חלק בפרוייקט ללא תשלום נוסף בגין  השעות המתווספות למערכת של התלמיד.

פרינג' צעיר

מתוך אמונה ביכולות היצירה וההבעה של  התלמידים נותן ביה"ס בכל שנה במה לעבודות מקוריות של תלמידי הבוסתן. בהתאם ל"אני  מאמין" של ביה"ס העבודות הינן בסגנון האוונגארד, הפרינג' ושילוב  האומנויות. תהליך היצירה של הילדים מלווה באופן צמוד ותוך יחס אישי ע"י צוות  המורים המקצועי וזוכה להפקה בימתית מלאה. העבודה לקראת 'בימת הפרינג' הצעיר' איננה  חלק מהמערכת הקבועה של התלמיד. החזרות כולן מתקיימות בזמנו החופשי של התלמיד, וביה"ס  שמח לתת את חדרי החזרות בשעות הפנאי. מסגרת הפרינג' הצעיר פתוחה לכל תלמידי הבוסתן  ללא תשלום נוסף.


מאחורי המסיכות – 1984


(פסטיבל עכו 1984)

מחזה מקורי, עם פזמונים ותנועה, המתאר הווי של מחנה אומנויות לנוער. אגב הפעילות היצירתית במחנה נפרשת בפני הצופה יריעה רחבה של בעיות ולבטים המעסיקים את בני הנוער. ההצגה כולה, כתיבה משחק ותנועה, נוצרה בעבודת סדנא של כלל המשתתפים.  

מחזה: תמר סיוון
לחן: יעל גרמן
בימוי ותפקיד ראשי: מיקי מרין
כוריאוגרפיה: מיקי מרין, ג'ון בורמן, דורית שומרון ושי לוי.
עיצוב מסיכות ובובות: אריקה ספיר.
הפקה: זאביק מרין
משתתפים: קבוצת פרויקט התיאטרון

ערב כחול לבן – מחווה לשירי יונה וולך


היכל התרבות נתניה 2002

הפקה מוזיקאלית רבת משתתפים הנשענת על שיריה המולחנים של המשוררת הישראלית בעלת הקול הייחודי- יונה וולך.

העמדה ובימוי: מיקי מרין
עיבודים מוזיקאליים: ארל'ה קירש
הדרכה קולית: קרן סנדר
משתתפים: קבוצת השירה 2002

הבל הבלים


אולם 'תיאטרון הבוסתן' 2004

עשר תמונות בימתיות, תיאטרליות ורבגוניות, המלוות בשירים מקוריים בביצועם של התלמידים, הלוקחות את הצופה למסע מרתק של תובנות אנושיות המהדהדות מימי דברי 'קהלת' ועד לימינו אלה.

העמדה ובימוי: מיקי מרין
כתיבה: מיה צרפתי
לחן ועיבוד מוזיקאלי: ארל'ה קירש
הדרכה קולית: קרן סנדר.
משתתפים:  קבוצת פרויקט התיאטרון.

 

 

קונצרט עם שלומי שבן


אולם 'תיאטרון הבוסתן' 2006

הבוסתן שם לעצמו מטרה להפגיש את תלמידיו עם אומנים יוצרים פעילים. במסגרת זו אירח הבוסתן את הזמר, המלחין והכותב שלומי שבן. תלמידי קבוצת השירה זכו לעבוד עם שבן על שיריו ולהופיע עימו בערב מרגש וייחודי.

הדרכה וניהול מוסיקלי: שלומי שבן
בימוי: מיקי מרין
הדרכה קולית ועיבודים: ארל'ה קירש
משתתפים: שלומי שבן וקבוצת השירה 2006.

שוק אטלנטיס


'פסטיבל עכו לתיאטרון אחר' 1994

במעמקיי אולמות האבירים, על מספר במות שונות, כשהקהל עובר בין אולם תת קרקעי אחד למשנהו, מתקיימת התרחשות תיאטרלית במשחק, תנועה ומוסיקה, הלוקחת את הצופים אל היבשת האבודה, אטלנטיס. עולם אשר ההתפתחות הרוחנית שבו הגיעה לשיאים שהביאו גם לאובדנו.

בימוי: מיקי מרין, עמי גלם.
הקלטות: אסף שלמון, דני ברונפמן.
פסלים: פרופ' רפי קרסו 
תלבושות ועיצוב תפאורה: פרופ' קרסו, מוטי גולן.
הפקה: זאביק מרין
משתתפים: 60 תלמידי הבוסתן.

50 שנה למדינה - מופע משותף עם להקת בת שבע


ירושלים 1998

במרוצת השנים מנהל ביה"ס לאומנויות הבוסתן שיתוף פעולה הדוק וחברי עם להקת המחול בת שבע. בהופעת חגיגות היובל למדינה למדו תלמידי מגמת המחול את הריקוד 'אחד מי יודע' והופיעו יחד עם הרקדנים על הבמה המכובדת. שיתוף הפעולה עם להקת בת שבע הוליד במרוצת השנים ערבים משותפים רבים, בהם העלו תלמידי "הבוסתן" עבודות מתוך הרפרטואר של להקת בת שבע.  בין הקטעים שהועלו מתוך: זאצ'צ'ה, שורה ראשונה, אנאפזה, ממותות ועוד... 

כוריאוגרפיה: אוהד נהרין.
הדרכה: רקדניי הלהקה.
משתתפים: תלמידיי מגמת המחול של הבוסתן.

 

 

בעיר האין אור

פסטיבל עכו לתיאטרון אחר 1988

בהשראת הסיפור 'דמדומים' מאת שולמית הראבן. אישה החוזרת מהמציאות העכשווית אל עולם ההזיה- לעיר הולדתה בתקופת השואה, עיר האין אור. ההצגה זכתה בציון לשבח, הועלתה בין היתר במסגרת אירוע מרכזי לדור שני לשואה וקיבלה כיסוי תקשורתי רב.

עיבוד תנועה ובימוי: מיקי מרין
מוסיקה מקורית: איציק ינקלביץ'
עיצוב תאורה: אורי רובינשטיין
עיצוב במה והפקה: זאביק מרין
תלבושות: ענת זלצר
איפור: עדית פאנק
משתתפים: ענבל ברני, שי אגוזי, עמי גלם, רני מדין, יפעת פלנר, מיכל רוזנפלד-אלוני.

חצי ליצן חצי מכשפה

 (סיבוב ברחבי הארץ 1980)

הצייר מר אנקורי הזמין את כל נכבדי העיר לפתיחת תערוכתו אך כשהגיע עמדו המסגרות ריקות והדמויות המצוירות חיכו לו בשער המוזיאון כשהן מניפות את נס המרד. מחזמר מטורף, צבעוני ומלא דמיון.

כתבה וביימה: גורן אגמון
תפקיד ראשי: מיקי מרין.
מוזיקה ועיבודים: יעל גרמן 
כוריאוגרפיה והעמדת פזמונים: עולש סופר
כוריאוגרפיה לבלאט: גו'ן בורמן
תפאורה תלבושות והפקה: זאביק מרין
משתתפים: 60 תלמידי בוסתן.

 

כמו חוטים שזורים


פסטיבל 'גוונים למחול' 1988

הפקה מגוונת ועשירה של תלמידי ובוגרי הבוסתן בניהם: זמרת אופרה, רקדנית הודית, ילדת גומי אקרובאטית בת 13, מורה למוסיקה, כנר ורקדן בלהקת ענבל. התוצאה היא עבודה מגוונת, רגשית ורבת פנים המציגה את סיפורם של שלושה דורות- אם, בת ונכדה. כל אחת עומדת מול אבידה בחייה.

בימוי: מיקי מרין.
מוסיקה: דני ירון.
תפאורה: זאביק מרין.
איפור: אדית פאנק.
תלבושות: ענת זלצר.
משתתפים: יפעת סימסון(פלנר), ניסן אלפבאום, שירה גור, צביקה חלילי, אוראל פלג, גילי נאמן, אילן פלד

 

פרינג' צעיר


אולם 'תיאטרון הבוסתן' 2008

מתוך אמונה ביכולות היצירה וההבעה של התלמידים נותן בי"הס בכל שנה במה לעבודות מקוריות של תלמידי הבוסתן. בהתאם ל"אני מאמין" של ביה"ס העבודות הינן בסגנון האוונגארד, הפרינג' ושילוב האומנויות. תהליך היצירה של הילדים מלווה באופן צמוד ותוך יחס אישי ע"י צוות המורים המקצועי, המדרבן את התלמידים לשלב בעבודתם מגוון אומנויות כמו מחול, תיאטרון, שירה וקרקס. לאור ההשקעה הרבה של התלמידים בתהליך היצירתי רואה ביה"ס לנכון להעניק הפקה בימתית מלאה ומקצועית לכל אחת מהעבודות המועלות בערב הפרינג' הצעיר. 
במסגרת 'פסטיבל הבוסתן' 2008 עלו בבימת הפרינג' הצעיר 12 עבודות יצירה מקוריות פרי עבודתם ומוחם של התלמידים.

ניהול וליווי אומנותי: מיקי מרין ואור מרין. 
יוצרים ומשתתפים: אבי מצליח ושי אשכנזי. ניר דאדי ונטלי ריבקו. ענבר לבב ותמר קורנברג. שיר בן דויד, מאשה קרטשב וליאור בלאוס. חן לוי ואלמוג זוסמן. כינר דר וטוהר קליינר. רון גבע וטל פינקלמן. עדן יהלום, אריאל שפיגל, מאי שטגר ונעמה קלמן. יפעת ברקמן וסתיו קסירר. מור פולנוהר ודניאל מנוחין. שירלי נאמן ואלינור כהן. הילי מרגוליס ואריאל נפדנסקי.

 

שדות תותים לנצח


מופע מוסיקלי תנועתי
מחווה ללהקת החיפושיות – The Beatles

תיאטרון הבוסתן, פסטיבל הילדים בחיפה, פסטיבל הביטלס בחולון 2008

 

 

לאחר הצלחת "פסטיבל בוגרי הבוסתן" שהתקיים לאחרונה ב"תיאטרון הבוסתן", עובר הפוקוס מהבוגרים לתלמידי הבוסתן ובימים אלו מסתיימות ההכנות למופע מוסיקלי תנועתי "שדות תותים לנצח" מבית היוצר של "הבוסתן".

המופע הוא מחווה לחיפושיות והוא מוקדש כולו לארבעת המופלאים ולשיריהם הנצחיים. על הבמה כ- 30 זמרים, רקדנים, שחקנים – תלמידי בית הספר "הבוסתן" בנתניה בהנהלת זאביק ומיקי מרין, אשר מספקים מופע וירטואוזי וצבעוני לכל המשפחה.
המופע שואב השראתו, החל מעיצוב הבמה והתלבושות וכלה בכוריאוגרפיה ובבימוי המקצועי של אור מרין, מהסרט"Yellow Sub Marin" של החיפושיות והוא משלב קטעי וידאו, תנועה וקרקס על עיבוד מחודש ומרגש של השירים המוכרים והאהובים כל כך, בהדרכה קולית של קרן ויקסל (סנדר). התלמידים (גילאי 12-18) מפליאים לעשות ומבצעים באופן רגיש ומדויק קטעים סוערים וסוחפים לצד רגעים אינטימיים ונוגעים.

במסגרת התרומה לקהילה, ובהתאם לרוח ההתנדבות שמאפיינת את הבוסתן, תורם הבוסתן בשיתוף עם רדיו 90FM מופעים לילדי אקים. הראשונים להתארח ב"תיאטרון הבוסתן" בהפקה מרשימה זו הם ילדי אקים מאזור הדרום בכלל ויישובי עוטף עזה בפרט. שילוב בין יצירה לנתינה היא דרך חיים עבור זאביק ומיקי שתחת ידיהם המטפחות והחמות גדלו והתפתחו טובי האומנים בארץ החולשים על בימות המחול, התיאטרון, הקולנוע והטלוויזיה ומהווים כיום את חוד החנית של העשייה האומנותית בארץ. רשימה חלקית של בוגרי הבוסתן כוללת את אלי פיניש, מריאנו אידלמן, אסף שלמון, מיטל דוהן, אודי גוטשלק, אביעד בנטוב, מיטל סלקמון, עמי גלאם ועוד רבים וטובים. בהמשך לתפיסת עולם זו, כרטיסים לקהל הרחב ימכרו כ"כרטיסי ידיד" במחיר מסובסד, בעלות של 25 ₪ בלבד לכרטיס.

זו לא פעם ראשונה שהבוסתן מעלה הפקה מקצועית רבת משתתפים בביצוע התלמידים. למעשה הבוסתן מתורגל היטב במופעים מסוג זה והוא בעל עבר עשיר של הפקות מורכבות, מעמיקות ומרהיבות, אשר השתתפו בפסטיבלים הנבחרים בארץ. לאורך השנים, מאז הקמתו ב1976, השתתף הבוסתן לא פעם  בפסטיבל עכו, פסטיבל גוונים במחול, הפסטיבל החזותי הבינלאומי בירושלים ונוספים, וזכה לציון לשבח עבור עבודות רבות. גם הפקה זו זוכה להערכה מצד הגורמים האומנותיים המקצועיים בארץ, והיא נבחרה לפתוח את פסטיבל הילדים בחיפה.

"שדות תותים לנצח" יעלה ב"תיאטרון הבוסתן", אולם המופעים שפועל לצד בית הספר ומהווה במת פרינג' אלטרנטיבית לבוגרי הבוסתן ולתלמידים, ואפשר יהיה גם למצוא אותו, כאמור, כמופע הפתיחה החגיגי בפסטיבל הילדים שיתקיים בחיפה בפסח הקרוב.

משתתפים: לינוי סגל, עדי בודין, חן לוי, טוהר קליינר, רותם גלנור, כינר דר, עדן אורנשטיין, עדן יהלום, יובל פישר, מור פולנוהר, אלידור שילה, שני אפלקר, מאי סספורטס, מאי זיו, אריאל נפדנסקי, הילי מרגוליס, שירי פרלמוטר, שרון אבני, גילי כספי, יונגמן ליאור, אבי מצליח, אריאל שפיגל, זוהר הר-לב, קרן אלקלעי, רון גבע, מור קרול, מיכל שושן, שני רובינשטיין, אלינור רג'יאנו, נוי תפילין, אלינור כהן, שירלי נאמן, שי אשכנזי."שדות תותים לנצח"
בימוי וכוריאוגרפיה: אור מרין
הדרכה קולית: קרן (סנדר) ויקסל
עיבודים והקלטות: ניר גדסי
עריכת וידאו ועיצוב תאורה: ניר סער
תלבושות: אור מרין, דורית ברוסטובסקי
ביצוע תפאורה: אבי קידר
הפקה: זאביק מרין

 

לך עם הלב


חגיגות ה-30 לבוסתן

במסגרת חגיגות ה-30 להיווסדו וחניכת משכנו החדש של בית הספר לאומנויות "הבוסתן", הועלה במוזיאון תל אביב "ערב גאלה לבוסתן" שבמרכזו מחזמר רב משתתפים בביצוע בוגרי הבוסתן כהוקרה לבית הספר הייחודי ולמנהליו, מיקי וזאביק מרין.

עוד בראשית דרכו שם לעצמו ביה"ס מטרה להוות כור היתוך לרקדנים, שחקנים, כותבים, אנשי מוסיקה, זמרים, מפיקים ובמאים, ובכך מאפשר הבוסתן עשייה משותפת ופורייה, המפיקה יצירות הפקתיות רבות משמעות ומגוונות בתוכנן ובצורתן הויזואלית.
מנהליי ביה"ס, יעידו על כך התלמידים, יצרו בביה"ס אווירה משפחתית, חמה ואישית לצד מקצועיות ועבודה אומנותית. לאווירה הביתית והחמה תורמת אף העובדה שצוות מורי "הבוסתן" מורכב כולו מבוגרי ביה"ס שהתמקצעו ושבו הביתה ללמד.

מאות תלמידים עברו את התוכנית האומנותית הייחודית לבוסתן ותחת ידיהם המטפחות והחמות של מיקי וזאביק גדלו והתפתחו טובי האומנים בארץ החולשים על בימות המחול, התיאטרון, הקולנוע והטלוויזיה ומהווים כיום את חוד החנית של העשייה האומנותית בארץ.

לרגל חגיגות ה-30 התקבצו כ-30 מבוגרי הבוסתן במטרה להוקיר את דרכם של מיקי וזאביק ולהביע אהבה והערכה לזוג שעבור רבים מהם הפך במרוצת השנים להורים שניים. במשך חודשים עמלו הבוגרים והכינו "מופע הפתעה" - מחזמר מקורי המגולל את סיפורם של מיקי וזאביק ואת סיפור הקמתו של "הבוסתן". למיקי, הרגילה במלאכת הבימוי והכוריאוגרפיה, ולזאביק, שאמון על ההפקה והעיצוב, הייתה זו הפעם הראשונה מזה 30 שנה שהתפקיד היחיד שהוטל עליהם בהפקת בוסתן היה להיות....קהל.

המחזמר, המבוסס כאמור על סיפור הבוסתן בחיתוליו, לא חוסך בקריצות "בוסתניות", משופע בהומור עצמי וגאוות יחידה, ושזורות בו סצנות הלקוחות מ-30 שנות פעילות הבוסתן.
ההפקה כולה "תוצרת בית", החל  מהמשתתפים, דרך אסף שלמון שכתב וביים, מפיקת המופע אשרת פלנר, ההעמדה של קרן סנדר וכוריאוגרפיה של אור מרין- כולם בוגרים גאים. בתפקידים הראשיים אפשר למצוא שמות מוכרים מעולם הבמה והטלוויזיה - סיוון ניר בתפקיד מיקי מרין, אביעד בנטוב בתפקיד זאביק מרין, אודי גוטשלק בתפקיד המספר, אלי פיניש בתפקיד הבמאי המוטרף, מריאנו אידלמן בתפקיד עולש, שותף וחבר הילדות של זאביק, קרן סנדר, מיטל סלקמון ועוד רבים וטובים.

משתתפים:
אלי פיניש, מריאנו אידלמן, אודי גוטשלק, אביעד בנטוב, קרן סנדר, סיוון ניר, מיטל סלקמון, ארז פיטל, ענבל ברני, הדס גילבר, אור מרין, ענת כץ, שני הררי, רויטל גוטשלק, סתיו מרין, מיה צרפתי, קרן הופמן, יעל רוזן טל, אלעד שרעבי, יונית טובי, יעל המלי, עדי אמיר, רני מידן, נועה ברני, הילה פז

כתיבה ובימוי – אסף שלמון
הפקה- אשרת פלנר
עיבוד מוסיקלי והקלטות – ארל'ה קירש
העמדה – קרן סנדר
כוריאוגרפיה- אור מרין
הפקת הסרט "לך עם הלב" רני מדין.

פסטיבל בוגרי הבוסתן - מספר 2

ינואר 2006

תיאטרון הבוסתן, הסמוך לבית הספר לאמנויות "הבוסתן", הפועל ברמת פולג נתניה, מקיים פסטיבל מיוחד לתיאטרון ומחול עכשוויים אשר יימשך ארבעה ימים ויופיעו בו מיטב האמנים בתחום, לצד בוגרי ותלמידי בית הספר "הבוסתן": תיאטרון קליפה, מימי רץ ויזנברג, אילנית תדמור, סולני להקת פרסקו והרכבים חדשים ומרתקים מתחום התיאטרון והמחול העכשוויים.

 

בית הספר, בהנהלת מיקי וזאביק מרין, פועל כבר 32 שנה בנתניה. לפני שנתיים עבר בית הספר למשכן חדש באזור התעשייה פולג ונחנך אולם הופעות המכיל כ-170 מקומות. מיקי וזאביק החליטו להפוך את האולם הזה לבמה לחזרות והופעות לבוגרי בית הספר ולאמנים המחפשים חלל עבודה והופעה ללא תשלום. זו השנה השנייה שבה מתקיים פסטיבל מופעי תיאטרון ומחול.

אלפי תלמידים עברו בשעריו של בית ספר "הבוסתן", ומצאו את דרכם לבתי הספר הגבוהים למשחק ולמחול, מרביתם הפכו לכוכבי-על בתחומים שונים. בין הבוגרים הבולטים של בית הספר: אלי ומריאנו, כוכבי "ארץ נהדרת", אסף שלמון, אחד הכותבים הראשיים של "ארץ נהדרת", אודי ואביעד, הסטנדאפיסטים המופיעים עתה בהצגה "מבקר המדינה", שירה גפן, לני שחף, מיטל דוהן, מיטל סלקמון, עמי גלאם, עורך ובימאי, מיוצרי "סוף הדרך" "המטבח", והרקדניות והיוצרות אור מרין וענת כץ.   
פסטיבל התיאטרון והמחול שמקיים תיאטרון הבוסתן הוא חגיגה של יצירה שתימשך ארבעה ימים, ובמחירים שווים לכל נפש.

 את הפסטיבל יפתח תיאטרון קליפה, ביום רביעי 25/1/06, במופע החדש "ארבע העונות" למוסיקה של ויוולדי, ארבעה מבטים על יחסי אהבה בין זוגות שונים. יצירתה של עידית הרמן מתיאטרון קליפה הוזמנה על ידי התזמורת הקאמרית הקיבוצית לסדרת קונצרטים משותפת.

יום חמישי 26/1/06: 
אילנית תדמור וחמש רקדניות, מתוכן שלוש בוגרות "הבוסתן", מוסיקאי ותאורנית במופע "Playstation ", ערב מיוחד המוקדש לאימפרוביזציה במחול. 
מופע אקטיבי וססגוני המחבר בין עולם התיאטרון והמחול תוך שימוש בסאונד, תנועה, טקסט, חפצים ומוסיקה חיה על הבמה. 

יום שישי 27/1/06: 
ערב מיוחד המוקדש כולו למחול עכשווי מגוון בהשתתפות קבוצות שונות
1) מימי רץ ויזנברג - "רגעים גנובים" בביצוע הרקדנים-יוצרים ירון שמיר ושני ברייטנר.
2) הדואט מתוך יצירתו של יורם כרמי "נשל", שזכה לשבחי הביקורת, בביצוע אמלי מגנאג'י וארז צמח, בוגר "הבוסתן".
3) עבודה של הכוריאוגרפית הילה פז, בוגרת "הבוסתן", שנוצרה בשיתוף  הכוריאוגרפית קורין מנדלסון עם בוגרי מגמת מחול בסמינר הקיבוצים. 
4) בכורה ליצירה של אור מרין, "אופליה", בוגרת ומורה ב"הבוסתן".
5) עבודה חדשה של הכוריאוגרפית ליאור אבי צור, "Gaur Sarang ", שחזרה לאחרונה מאמסטרדם, שם השתלמה במחול אימפרוביזציה.

אנסמבל קימה :KIME 
בהשתתפות סער ערן, אורן נחום, אור מרין, סתיו מרין וקרן הופמן.
חלקו השני של הערב מציג הרכב חדש מקורי ומסקרן, קימה KIME - קבוצה של שמונה חברים מתחומי המוסיקה, המחול, תיאטרון התנועה והאמנות הפלסטית-דיגיטלית, שהוקמה על ידי אור מרין וערן סער. האנסמבל פותח חיבור חדש בין המדיות השונות לבין יצירות מוסיקליות ופרטיטורות גרפיות ברוח היצירות שנכתבו על ידי ג'ון קייג', שוטקהאוזן וליגטי ומשלב הקרנת פרטיטורה גרפית במהלך המופע. את היוצרים-מבצעים מלווה תאורן, אשר יגיב באופן דינמי להתרחשויות על הבמה.

 שבת בבוקר הוא היום של הילדים: 

בשעה 11:00 יתקיים מופע מיוחד של הקרקס של "קורנליוס", תחילה סדנא ואחר כך מופע ליצנות, קרקס ותיאטרון. 
אחר הצהרים והערב של שבת יוקדשו לתלמיד הבוסתן ב"במה פתוחה" לפרויקטים מיוחדים. בשבועות האחרונים מקיימות 15 קבוצות של תלמידי מגמות התיאטרון והמחול של "הבוסתן" חזרות אינטנסיביות לאירועי הבמה הפתוחה. במקביל לאירועי הבמה הפתוחה יוקרנו סרטים שונים של בוגרי "הבוסתן" שהפכו לקולנוענים, איריס בלומנשטיין ורני מדין.במשך כל ארבעת ימי הפסטיבל יציגו התלמידים מיצגים שונים בחללים השונים של בית הספר.

פסטיבל לתיאטרון ומחול עכשוויים 
תיאטרון הבוסתן, רחוב המחשב 8, אזור התעשייה פולג בנתניה

פסטיבל בוגרי הבוסתן - מספר 3

 

פברואר 2007

 

מדי שנה מקיים "הבוסתן" פסטיבל המוקדש כולו להפקות בוגרי בוסתן. בהמשך לגישה היצירתית והרב תחומית מוזמנים הבוגרים הבוסתן לקחת חלק בפסטיבל הבוסתן עם הפקות מקור בהן הם משתתפים – כשחקנים, רקדנים, אמני קרקס, מוסיקאים, בימאים, כוריאוגרפים ואנשי הפקה.
הפסטיבל משלב ערבי תיאטרון ומחול, וערב אחד סגור ופרטי לבוגרי בוסתן בלבד.
עשרות הפקות עלו במסגרת הפסטיבל בתיאטרון הבוסתן, חלקן הפקות שנוצרו במיוחד עבורו ועלו בו בבכורה. בנוסף, הפסטיבל נוהג לארח גם אמנים שאינם מבית היוצר של הבוסתן, אך חולקים תפיסת עולם אומנותית דומה. השנה אירח הפסטיבל את קבוצת "ציפורלה" במופע "עקיצה טבעית". 

בין הפקות הבוגרים שהשתתפו בפסטיבל אפשר למצוא את העבודה "ערות" שנוצרה במיוחד עבור הפסטיבל בבימויה של מיה צרפתי ובהשתתפות אור מרין, אורן נחום ומיה צרפתי, Save File As… מאת ובביצוע ענת כץ, "קרוב לוודאי" מאת ובביצוע אור מרין, 2 סולואים בביצוע מירב דגן, ועבודות נוספות בהשתתפות עדי אמיר, אוריה בן מיור,סדנת המחול געתון ונוספים.

 

תוכניית הפסטיבל:

ערב תיאטרון מחול – יום חמישי 1.2.07

תוכנית א', 18:00-
ערות – בימוי: מיה צרפתי, יוצרים ומשתתפים: אור מרין, אורן נחום ומיה צרפתי
יהודה לבנה מנוקדת – יוצרים ומשתתפים: ענת כץ ורועי מעיין 

The Rose – סדנת המחול "מטה אשר" געתון. יועצת אומנותית: יהודית ארנון, מנהלת: עינב לוי, כוריאוגרפיה: בוריס צ'ק שירן
עיר ערומה – סולו בביצוע עדי אמיר. כוריאוגרפיה: רמי באר
מתוך כרונוס – סולו בביצוע מירב דגן. כוריאוגרפיה: אמיר קולבן
קרוב לוודאי – יוצרת ומבצעת: אור מרין

תוכנית ב', 20:00-
קרוב לוודאי – יוצרת ומבצעת: אור מרין
יענה – יוצרת ומבצעת: אוריה בן מיור
קומה – כוריאוגרפיה: רועי מעיין. משתתפים: רועי מעיין וענת כץ
ערות – בימוי: מיה צרפתי, יוצרים ומשתתפים: אור מרין, אורן נחום ומיה צרפתי
מתוך ארבע עונות – כוריאוגרפיה: אמיר קולבן. מבצעת: מירב דגן
Save File As…" " – יוצרת ומבצעת: ענת כץ

קפה תיאטרון - יום חמישי ה-1.0.07, בשעה 22:30
בוגרי הבוסתן וחברים במרתון לתוך הלילה של קטעי תיאטרון, סטנד אפ, שירה ומוסיקה חיה סביב לשולחנות. משתתפים: הצמד אודי ואביעד, יונית טובי, הדס גילבר, יעל טילמן, קרן סנדר, קרן הופמן, סיוון ניר ועוד..
הופעת בכורה של להקת מצוירים בסלון המנגנת חומרים מקוריים של רוק, קאנטרי, בלוז ופאנק.

מרתון סרטי בוגרים – יום שישי, 2.2.07 בשעה 18:00,
בהשתתפות: אלינור כהן, מיה צרפתי, מור פולנוהר, איריס בלומינשטיין, ענת כץ ועוד...

תלמידי "הבוסתן" יוצרים
במה פתוחה – יום שישי, 2.2 בשעות 15:00, 17:00. 
11 עבודות יצירה מקוריות.

ערב מחול עכשווי – יום שבת, 3.2, בשעות 18:30, 20:00.
כוריאוגרפיה: אור מרין, בהשתתפות של כ-50 רקדנים.

ערב שירי מחזות זמר – 
יום ה' בשעות 17:00, 18:30,20:00
יום ו' בשעות 15:00, 16:30, 18:00
בהשתתפות תלמידי מגמת התיאטרון. הדרכה קולית – קרן סנדר.

"ציפורלה", הופעת אורח – יום שבת 10.2.07, בשעה 20:00
אנסמבל ציפורלה במופע מקורי "עקיצה טבעית". מופע ייחודי מקורי ורענן, זוכה פרס "קיפוד הזהב".

פסטיבל בוגרי הבוסתן - מספר 4

ינואר 2008

 

פסטיבל בוגרי הבוסתן ה-4 לתיאטרון, מחול וקרקס עכשווי  יתקיים במהלך שלושה ימים בין התאריכים 26-24  בינואר 2008 ב"תיאטרון הבוסתן" אשר נמצא באזור התעשייה פולג בנתניה,  וישתתפו בו אמנים מקשת רחבה של אמנויות הבמה – מחול, תיאטרון, קרקס, מוזיקה ועוד. 
עוד בראשית דרכו שם לעצמו בית הספר מטרה להוות כור היתוך לרקדנים, שחקנים, כותבים, אנשי מוזיקה, זמרים, מפיקים ובמאים. בהתאם לרוח יצירה זו המאפיינת את הבוסתן, מעידים מיקי וזאביק מרין, מנהלי  בית הספר, כי אולם המופעים במקום מהווה במת פרינג` אלטרנטיבית לתלמידי הבוסתן, בוגרי הבוסתן ויוצרים בכלל, ומארח אומנים ולהקות מהארץ ומחו"ל.

 

השנה שני חידושים משמעותיים בפסטיבל: 
הראשון הוא שילוב עולם "תיאטרון הקרקס". 
לאחרונה חזרו שתי בוגרות "הבוסתן", סתיו מרין ורויטל גוטשלק, מביה"ס הגבוה לקרקס מודרני ותיאטרון פיזי Circomedia באנגליה, כאשר רויטל מתמחה בלהטוטנות וסתיו באקרובטיקה אווירית ועובדת על טרפז וחבל. כבר במהלך הלימודים נחטפו להופיע באנגליה בפסטיבל גלסטונברי ובתיאטרון Bristol Old Vic היוקרתי, ובהמשך עם סיומם, רויטל יחד עם חבר ללימודים מאט פאנג התקבלו עם דואט שיצרו לפסטיבל "Fresh Faces" והופיעו במהלך הקיץ בתיאטרון הלאומי בלונדון וברחבי אנגליה. סתיו ורויטל  הכניסו את עולם הקרקס לתוכנית הלימודים בבוסתן, שקיבלה שדרוג בביטוי האוונגד פרינג' שביה"ס מתמחה בו. נבחרו 9 מחוננים בעלי יכולות גבוהות במחול ותיאטרון אשר השתלבו בעולם הג'אגלניג, המחול האוורי והאקרובטיקה. עבודות מדהימות של קבוצה זו יתארחו בפסטיבל -  בו זמנית 9 מעופפים, כדורים באוויר, טרפזים וחבלים. שווה לבוא ולצפות!!!

נושא שני שהתחדש בפסטיבל הוא בימת "פרינג' צעיר" – מסגרת ייחודית לבוסתן המעודדת תלמידים (גילאי 13-18) לעסוק ביצירה מקורית בסגנון אוונגרד פרינג' (שילוב האומנויות השונות, קרי מחול, תיאטרון, מוסיקה, קרקס, שירה וכו' באופן מופשט). 30 עבודות תלמידים התחילו את התהליך, ולקו הסיום הגיעו 12 עבודות ברמה גבוהה שתוצגנה, בהתרגשות גדולה, בשני ערבים בפסטיבל. בני הנוער יצרו את העבודות במהלך 6 חודשים של תהליך עבודה קשה ותובעני. זהו נוער רציני ומקצועי המבין את משמעותו של תהליך עבודה ומשמעת עבודה, יודע כי על מנת להגיע לתוצאות אומנותיות יש להשקיע ולא מאמין בתרבות האינסטנט. התלמידים, על אף גילם הצעיר, מבינים שאומנות היא דרך חיים ושהיצירה נובעת מאין סוף של גירויים המשולבים בידע ולכן ככל שאתה לומד יותר, חווה יותר ומחפש יותר יש סיכוי להיות אומן אמיתי.

כבכל שנה מארח הפסטיבל גם השנה אומנים שאינם מבית היוצר של "הבוסתן". השנה יתארח הרקדן והיוצר שלומי ביטון בעבודתו "הציר של שלומי ביטון". אורחים בולטים בפסטיבל בשנים עברו: קבוצת קליפה, אילנית תדמור, יסמין גודר, המופע "ציפורלה".

תוכניית הפסטיבל:
תיאטרון

100
תרגום ובימוי: רן שחף
שחקנים : ענת פדרשניידר – בוגרת בוסתן, ניר מנקי, זיאד מכרי, שימי בן מאיר, שרה אגמון.
מאת: ניל מונאגהן, דייני פטרל, כריסטופר היימן, מוסיקה מקורית: אפי שושני, עיצוב תלבושות: טלי ניימן, עיצוב תפאורה: ינון פרס, עיצוב תאורה: ארז שורצבאום, תנועה: זוהר כרמל, וידאו: אילן לווי ל- eng-tv , סטילס: אלון גילוץ ל eng-tv , עיצוב גרפי: אילן זלינגר , ע.במאי: יניב מרקוביץ'.

יש לכם רק 100 רגעים לבחור, איזה זיכרון מחייכם תיקחו?

תיאטרון מחול 

Save file as… 
כוראוגרפיה וביצוע: ענת כץ 
מוסיקה: The bad plus 
עיצוב תלבושות: חגית אביר

מנת אורז

כוראוגרפיה: נדר רוסנו, משתתפים: מירב דגן, נדר רוסנו
מוסיקה: calla, explosions ion in the sky, mogwai 
תלבושות: המחתרת
תודות: סטודיו לייף, נאווה צוקרמן, שלמה פלסנר, הבוסתן, סטודיו רבקה פלד למחול,שביט קרמר, אורלי הומל שיר חכם ודפנה מירו

קפה
כוראוגרפיה: נירה אבין וקרן הופמן, משתתפים: אליה מיברג-דברת, מיכל ממן-גפנר, ליבנת סמרה, עומר שמר, קרן הופמן

מים
יוצרת ומבצעת: עדי אמיר

סוכת מציל
יוצרת ומבצעת: ספיר ילינביץ

הציר של שלומי ביטון
כוראוגרפיה: שלומי ביטון, משתתפים: דליה חיימסקי, מיכל גימלשטיין, שלומי ביטון
משתתפים: דליה חיימסקי, מיכל גימלשטיין, שלומי ביטון
ניהול חזרות: נעומי פרלוב 
מוסיקה: רן סלוין, רביעיית קרונוס, באך מתוך מתיאוס פסיון
עריכה מוסיקלית: רן סלוין ושלומי ביטון
עיצוב תלבושות: קרן מילוא (בית הספר לעיצוב של רקפת לוי).

תיאטרון קרקס

חלק א' – ילדי הקרקס של "הבוסתן"
טוני גאוני
יוצרות ומבצעות: שירלי נאמן ואלינור כהן

קולאז' (ילדי הקרקס)
הדרכה: סתיו מרין, רויטל גוטשלק

חלק ב' - בוגרים

ספירלה  
יוצרת ומבצעת – סתיו מרין
מחול אווירי

Full Twist 
יוצרים ומשתתפים – מאט פאנג ורויטל גוטשלק
להטוטנות, תנועה, תיאטרון והומור (שיתוף פעולה אנגליה-ישראל).

How Much?

יוצרות – רויטל גוטשלק וג'ין בראמיט, משתתפות – ענת כץ, רויטל גוטשלק
מניפולצית כובעים

 

 

Excuse Moi 
יוצר ומבצע – מאט פאנג
ג'נטלמן ג'אגלינג

מפגש בוגרים
תיאטרון קומי – הצמד "אודי ואביעד"
שירה – קרן (סנדר) ויקסל, יונית טובי
קרקס – סתיו מרין, רויטל גוטשלק וענת כץ
פרוזה – אופיר נוריאל
מחזמר – "מחווה לחיפושיות" בביצוע תלמידי הבוסתן. הדרכה קולית: קרן (סנדר) ויקסל, כוראוגרפיה ובימוי: אור מרין.

 

בימת פרינג' צעיר
12 עבודות יצירה מקוריות של תלמידי הבוסתן בתיאטרון, מחול וקרקס עכשווי. 
ניהול אומנותי: מיקי מרין, אור מרין.

Pointless 
יוצרים ומבצעים – ניר דאדי, נטלי ריבקו

התנקות...
יוצרים ומבצעים – תמר קורנברג, ענבר לבב

קשירה בציבור
יוצרים ומבצעים – שי אשכנזי, אבי מצליח

כובסות
יוצרים ומבצעים – שיר בן-דוד, מאשה קרטשב, ליאור בלאוס

פסיכו
יוצרים ומבצעים – חן לוי, אלמוג זוסמן

דומנו
יוצרים ומבצעים – כHנר דר, טוהר קליינר

צעקה שקטה
יוצרים ומבצעים – רון גבע, טל פינקלשטיין

קריעה אחרונה לכל הנוסעים
יוצרים ומבצעים – עדן יהלום, אריאל שפיגל, מאי שטגר, נעמה קלמן

והיא בוכה עם חיוך
יוצרים ומבצעים – יפעת ברקמן, סתיו קסירר

ציפורים בראש
יוצרים ומבצעים – מור פולנוהר, דניאל מנוחין

טוני גאוני
יוצרים ומבצעים – שירלי נאמן, אלינור כהן

מחוברות או לא להיות
יוצרים ומבצעים – הילי מרגוליס, אריאל נפדנסקי

 

פסטיבל "הבוסתן" מס' 5

 

לתיאטרון, מחול וקרקס עכשווי 10-14/2/2009

"תיאטרון הבוסתן", הסמוך לבית הספר לאמנויות "הבוסתן" הפועל ברמת פולג, מקיים זו השנה החמישית את פסטיבל בוגרי "הבוסתן" המסורתי לתיאטרון, מחול וקרקס עכשווי, אשר יתקיים במשך חמישה ימים, בין ה- 10 ל- 14 בפברואר. הפסטיבל השנה עשיר במיוחד ויכלול יצירות של בוגרי "הבוסתן" בתחומי התיאטרון, המחול והקרקס העכשווי לצד מופעי אורח של מיטב האומנים והלהקות בתחום, וערב מיוחד –ערב פרינג' צעיר של תלמידי "הבוסתן" בעבודות אוונגרד מקוריות.

בית הספר לאומנויות ''הבוסתן'' הוקם בשנת 1976 ע''י מיקי וזאביק מרין מתוך כוונה להכשיר, לעצב ולחנך דור חדש של אמנים, דור שישפיע וישאיר את חותמו על העשייה התיאטרונית והתרבותית בארץ. עוד בראשית דרכו שם לעצמו בית הספר מטרה להוות כור היתוך ליוצרים רב תחומיים, רקדנים, שחקנים, כותבים, אנשי מוזיקה, אנשי קרקס, מפיקים ובימאים העוסקים בתחום הפרינג`, האוונגרד ושילוב אומנויות. מיקי וזאביק מרין השכילו להקים ביה''ס באווירה משפחתית, חמה, אישית ותומכת לצד הכשרה מקצועית רחבה ומעמיקה של הכישרונות הצעירים בתחום אומנויות הבמה. בגישתו המיוחדת מעודד ''הבוסתן'' חופש יצירה והעזה אמנותית. צוות המורים מורכב רובו ככולו מתלמידים לשעבר, בוגרי ''הבוסתן'', שיצאו אל השוק החופשי, צברו ניסיון, התמקצעו וחזרו הביתה ללמד את דור ההמשך.

אלפי תלמידים עברו בשעריו של בית ספר "הבוסתן", מצאו את דרכם לבתי הספר הגבוהים למשחק ולמחול וחולשים כיום על במות המחול, התיאטרון ועל תחומי הטלוויזיה והקולנוע בארץ. בין הבוגרים הבולטים של בית הספר: אלי ומריאנו, כוכבי "ארץ נהדרת", אסף שלמון, הכותב הראשי של "ארץ נהדרת", אודי ואביעד, שירה גפן, לני שחף, מיטל דוהן, מיטל סלקמון, עמי גלאם ועוד רבים וטובים.

אולם המופעים במקום, "תיאטרון הבוסתן", פועל במקביל לבית הספר ומהווה תיאטרון מעבדה מקורי ובימת פרינג` אלטרנטיבית לתלמידי הבוסתן, בוגרי הבוסתן ויוצרים בכלל, ומארח אומנים ולהקות מהארץ ומחו"ל.

"תיאטרון הבוסתן" מארח השנה בפעם החמישית את "פסטיבל הבוסתן" ובין הבוגרים הגאים שיציגו את עבודותיהם בפסטיבל אפשר יהיה למצוא את היוצרים אור מרין, ענת כץ, קרן הופמן, סתיו מרין, עדי אמיר ורויטל גוטשלק. המופעים האורחים יכללו את קבוצת התיאטרון הירושלמי בהצגה עטורת הפרסים "שולם" ואת להקת המחול של יסמין גודר בגרסה מיוחדת לפסטיבל הבוסתן של המופע "אחושילינג Singular Sensation   -המופע העירום".

פסטיבל הבוסתן הוא חגיגה של יצירה שתמשך 5 ימים במחירים שווים לכל נפש.

הקהל מוזמן שעה לפני כל מופע 

להנות ממופעי חוצות – על טרפזים (הנחייה: סתיו מרין)
מייצגים (יוצרת: אור מרין)       *     תערוכת צילום (אסקף אברהם)

 

 

 

ניהול אומנותי – מיקי מרין.
הפקה – זאביק מרין. 
מרכזת הפקה – רויטל גוטשלק. 
עיצוב תאורה – אורי רובינשטיין.
ביצוע תפאורה – אבי קיידר.

הפסטיבל יכלול 5 ערבים:

תיאטרון קרקס 
יום שלישי, ה-10.2 בשעות 18:00, 20:30 / כרטיסים -  25 ₪.

ערב קברט ססגוני הממזג אמנים מתחום הקרקס החדש, הליצנות והבובנאות. הקברט יפתח בחגיגה של מופעי חוצות בביצוע תלמידי הטרפז של "הבוסתן".

בין המשתתפים: סתיו מרין, רויטל גוטשלק, יעל ברקמן (בוגרות בוסתן), ארז עטר, מיכאל פינקל, דרור טמיר, אתגר גרול, מיכל אבולעפיה ואביטל דבורי.

קבוצת התיאטרון הירושלמי מציגה: "שולם" 
יום רביעי, ה-11.2 בשעה 19:30 / כרטיסים – 30 ₪.

קוורטט מוזיקלי של צלילים, ריקוד ומילים. בראיה רעננה ומחודשת על השואה באמצעות מופע לירי ושופע חיים, יוצרים המשתתפים עולם קרקסי חלומי. בוירטואוזיות סוחפת, ספוגה באהבה ומוזיקה צוענית, מעוררים השחקנים לחיים את דמויות המתים שחיו חיים סוערים עד להירצחם ומביאים קסם פנטסטי מהמקומות בהם אהבו, ילדו והיו מלאי תאוות חיים.

תיאטרון מחול
יום חמישי ה-12.2, 3 תוכניות שונות בשעות 17:00, 19:00, 21:00 / כרטיסים – 25 ₪.

בין העבודות המשתתפות:
Vanishing Point - כוריאוגרפיה: אור מרין, רקדניות יוצרות: סתיו מרין ואור מרין.
אינפורמציה – כוריאוגרפיה: אור מרין ואורן נחום. ביצוע: אור מרין, סתיו מרין ואורן נחום.
בן חיים להופמן– כוריאוגרפיה: ענת כץ. ביצוע: שני בן חיים, קרן הופמן.
חזרה השאלה – כוריאוגרפיה: שני בן חיים. ביצוע: ענת כץ, מיכל גימלשטיין.
Save File As  - כוריאוגרפיה: ענת כץ. ביצוע: עדי אמיר.
Per Se – כוריאוגרפיה: קרן הופמן. ביצוע :קרן הופמן, שירה מירנברג.
מר שלומטין – כוריאוגרפיה: ענת כץ ושני בן חיים. ביצוע: ענת כץ, שני בן חיים, רויטל גוטשלק, דרור טייכנר.
Number 8 – כוריאוגרפיה: ענת כץ. ביצוע: ענת כץ, רויטל גוטשלק
What If - כוריאוגרפיה וביצוע: מור פולנואר, זואי ברנשטיין.
לבירנת – כוריאוגרפיה וביצוע: רני לבצלטר, מעיין גוטשלק

יסמין גודר מציגה: "אחושילינג Singular Sensation   - המופע העירום". 
יום שישי ה-13.2, בשעה 17:00 /  כרטיסים – 30 ₪.

עבודתה החדשה של גודר "אחושיליג "singular sensation בוחנת את הרצון לגעת בשיאים ובעוצמות תחושתיות במטרה למצוא ריגוש חד משמעי.   נקודת המוצא הייתה חיפוש אחר ה"גיבור האישי" של כל אחד מהמופיעים , ומציאתו דרך המוחצן והפלסטי ועד האישי והפרטי.  דרך יצירת ניסויים וחוויות ליצירת תחושה, העולם שנבנה על הבמה הוא של חמישה אינדיבידואלים אשר נוגעים בפנטזיה ודוחפים את הגבולות והתפיסות האישיות שלהם בכדי לייצר מציאות אלטרנטיבית על הבמה.

בימת פרינג' צעיר 
שבת ה-14.2, בשעות  18:00, 20:00 / כרטיסים – 10 ₪.

עבודות אוונגרד מקוריות של תלמידי הבוסתן בתיאטרון, מחול וקרקס עכשווי. 
ניהול אומנותי: מיקי מרין, אור מרין. 

פרטים נוספים והזמנת כרטיסים בטל`: 098857177.

 

פולחן האביב

 

ההצגה פולחן האביב שהוצגה בתיאטרון הבוסתן

בית הספר "הבוסתן" גאה להשתתף בפסטיבל עכו לתיאטרון אחר 2012, עם ההפקה "פולחן האביב" - כריאוגרפיה: אור מרין.

המופע יערך בין ה2-4.10, בפסטיבל עכו, בגן החפיר.

 

כתובתינו:הצורן 1 נתניה חניון בית אודם
טלפון: 09-8857177
מייל: haboostan@gmail.com